Laminate Veener İle Estetik Diş Hekimliği

Aynanın karşısında durup şöyle bir kendinize baktığınız sırada sizi rahatsız eden bir şey var mı? Güldüğünüz sırada ağzınızı elinizle kapatma isteği mi duyuyorsunuz? Rahat bir biçimde gülemeyen insanlar artık laminate veneer ile gibi estetik diş hekimliği tedavileri sayesinde kısa bir sürede istedikleri gülümsemeye kavuşabiliyor.

Gülüş Tasarımı
Gülüş Tasarımı

Bugünlerde estetik diş hekimliği uygulamaları sayesinde rahatlıkla yapılabilen küçük işlemler ile diş rengi ve şekli istenilen görünüme kavuşabiliyor. Dişlerin yüzeyine uygulanabilen porselen lamina tedavisi ile diş yüzeyindeki bozukluklar, renk farklılıkları, kırık veya çatlaklar, diş arası boşlukları kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.

Canınızı istediği gibi dişlerinizi düşünmeden doyasıya kahkahalar atabilmenizi sağlayacak lamina diş kaplamları sayesinde arzu ettiğiniz rahatlığa kavuşacaksınız.

LAMİNATE VENEER NEDİR?

Laminate veneer, lamina diş, porselen veneer olarak adlandırılan bu ince tabaka kompozit veya porselen ile hastaya uygulanabilmektedir. Estetik diş hekimliğinde bulunan yaprak porselen, diş yüzeyine uygulanan ince ve gelişmiş bir seramik uygulamasıdır. Dişi komple kesip yerine kaplama yapmaktansa yalnızca görünen kısmına asgari aşındırma ile dişin hem rengini hem de biçimini değiştirebilen laminate veneer uygulamaları estetik diş hekimliğinde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.