Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya randevu al

İMPLANT

Sayfa İçeriği

Yapım Aşamaları ve Sonrası

Implant uygulamasında öncelikle doğru bir planlama yapılması gerekir. Hangi bölgeye ne amaçla implant yapılacağı doğru belirlenmelidir. İmplant yapmayı planladığınız bölgede kemiğin kalınlığı ve uzunluğu implant için uygun olmalıdır. Yeterli kemik hacmi olmayan bölgeler için kemik tozu uygulaması yapılabilir. İmplant malzemesi ve markası da doğru şekilde seçilmelidir. Cerrahi aşama sırasında implant parçalarının hekime destek olması oldukça önemlidir. Dikkat edilmeli ki ucuz implantlar, implant yapımı sonrasında protez için yeterli alternatifleri sunmayabilir.

İyi bir planlama yapıldıktan sonra implant yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu anestezi, diş çekimi sırasında kullanılan anestezinin bir türüdür ve implant uygulaması diş çekimine göre daha kolay bir işlemdir. Yanlış uygulanan implantlar nedeniyle oluşan problemler ve enfeksiyonlar, hastaların tedirgin olmasına neden olabilir. Ancak doğru bir şekilde yapılan implant tedavilerinde ağrı olmaz. Yaklaşık bir hafta sonra dikişler alınır ve 2 ile 3 ay gibi bir süre sonra implant üzerine dişler takılır. İmplant uygulaması yaklaşık yarım saat sürer. İmplant başarısı için doğru hekim seçimi, doğru implant kullanımı, uygun planlama, başarılı bir cerrahi ve iyi bir ağız bakımı çok önemlidir.

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya randevu al
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya randevu al

İmplantlar yapıldıktan önce diş taşlarının temizlenmesi ve çekilecek dişlerin çekilmesi önerilir. İmplant cerrahisi sonrasında ağız hijyeni de büyük önem taşır. Ağız bakımının yeterli olmadığı hastalarda enfeksiyon riski artar. İmplant yapıldıktan sonraki ilk 24 saat içerisinde hafif şişlik ve kanama olması normaldir. İşlem sonrasında yapılması gerekenler ve kullanılacak ilaçlar kliniğinizden size yazılı olarak verilir. İlk hafta yumuşak ve kolay çiğnenen besinler tercih edilmelidir. Yedinci gün kontrol için çağrılan hastalar, daha sonra rahat bir şekilde istediği besinleri tüketebilirler.

İmplant vidalarının kemikle tutunma süresi genellikle 2 ile 3 aydır. Bu süre sonunda implantlar üzerine dişler kaplama veya protez olarak uygulanır. Tedavinin bütün aşamalarında iyi bir ağız bakımına dikkat edilmelidir. Kliniğimiz, implant tedavisinde uzman kadrosu ve donanımlı ekipmanlarıyla sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar. Randevu almak için WhatsApp ile iletişim kurabilirsiniz.

× WhatsApp ile randevu alın